6 požymiai, kad esate pasirengę diegti CPM sistemą

Diena nuolatos per trumpa

Jeigu naudojate Excel skaičiuokles analizuoti didelius finansinių duomenų kiekius ir kurti ataskaitas, daug laiko praleisite kopijuodami, įterpdami eilutes, redaguodami formules ir formatuodami lenteles. Tai padvigubina Jūsų finansų komandos krūvį, tad mažiau laiko lieka pagrindiniam jų darbui: pateikti savalaikes analitines įžvalgas naudojantis tikslia informacija.

Veiklos efektyvumo valdymo (CPM) programos ženkliai sutrumpina laiką, reikalingą surinkti ir apdoroti finansinius duomenis. Ne tik sutaupysite laiko ir pinigų – komanda padėkos už mažesnį kiekį rutininių užduočių.

Nebešvaistykite laiko su skaičiuoklėmis. Automatizuodami finansų skyriaus procesus užtikrinsite, kad darbuotojai daugiau prisideda prie įmonės sėkmės išnaudodami visą savo potencialą.

Privalote sumažinti klaidų kiekį

Naudojant skaičiuokles, didelė dalis duomenų įvedama rankiniu būdu, todėl atsiranda klaidos. Be to, sudėtinga atsekti lentelių revizijas ar papildymus. Visada egzistuoja rizika, kad lenteles pildantys darbuotojai vienoje ar kitoje vietoje nesilaikė finansų skyriaus nustatytų procedūrų.

CPM programos leidžia efektyviau organizuoti biudžetavimą ar ataskaitų rengimą, taip pat užtikrina reikiamą skaidrumą.

Be to, eliminavus klaidas, Jūsų rengiamos analitinės įžvalgos ir ataskaitos suteiks ženkliai didesnę naudą įmonei.

Sunkiai atrandate ryšius tarp duomenų

Susieti įmonės tikslus su operatyviniais veiksmais gali atrodyti labai sudėtingas uždavinys, tačiau daug įmonių visame pasaulyje tą daro jau šiandien.

Naudodami per ilgą laiką išsipūtusias skaičiuokles ar duomenų sandėlius negalėsite pasiekti tokio planavimo lygio, kokio reikia Jums. Kai skaičiuoklėmis paremtas biudžeto modelis pasidaro per didelis, sudėtinga jį atnaujinti pagal šiandienos poreikius. Taip biudžetavimas pavirsta darbuotojų priešu ir nedaugelis jame įžvelgia naudą.

Planavimo procesui galite grąžinti naudingumą ir tikslingumą. Susiekite veiksmus su rezultatais – tą galima padaryti tiek pamėnesiui, tiek pasavaičiui. Matuokite efektyvumą ir priimkite geresnius verslo sprendimus, taip padidindami įmonės pelną.

Sudėtinga prieiti prie pilnų finansinių duomenų

Surinkti duomenis ir pateikti finansines ataskaitas užtrunka daug laiko. Skaudžiausia, kad vadovybė šios informacijos tikisi per kelias minutes. Ar įmanoma būti geriau pasirengusiems?

CPM programų integravimas su verslo valdymo sistemomis leidžia lengvai prieiti prie duomenų ir juos valdyti.

Galite analizuoti finansinę informaciją norimais pjūviais: atskiro skyriaus arba visos įmonės detalumu. Galite priimti įžvalgius operatyvinius sprendimus ir nustatyti teisingą ilgalaikę strategiją. Nesudėtingas priėjimas prie duomenų atvera didesnes galimybes.

Turite geriau prisitaikyti prie pokyčių

Jeigu dabartinis rankomis suvedamų duomenų kiekis varo į neviltį, įsivaizduokite, kaip bus sudėtinga, kai verslas išaugs. Būkime optimistai – ekonominė situacija yra gera, verslų apimtys auga.

Ar Jus sudomintų galimybė matyti savo įmonės ateities rezultatus? CPM sistemos siūlo galimybę sujungti istorinių duomenų analizę su šiandienos tendencijomis, kad tiksliai prognozuotumėte ateities scenarijus.

Nebūkite pokyčių auka – numatykite ateities vystymosi scenarijus ir būkite paruošę tinkamus veiksmų planus.

Jums jau seniai atsibodo traukti duomenis iš verslo valdymo sistemų

Yra didelis skirtumas tarp patyrusio apskaitos sistemos naudotojo ir finansinių įžvalgų eksperto.

Apskaitos sistema sktina mąstyti pagal apskaitos principus ir koncentruotis detaliuose praeities duomenyse. Finansinių įžvalgų kūrėjas pateikia įmonei apgalvotą, strategiškai svarbią informaciją.

Nelikite apriboti apskaitos sistemos galimybių. CPM programos sklandžiai susijungia su visomis verslo valdymo sistemomis ir praplečia šių sistemų naudojimo trukmę ir vertę, nes leidžia panaudoti visą vertingą jose saugomą informaciją.

 

Jeigu turite daugiau nei keletą darbuotojų, bent du pardavėjus ar kelis SKU, duomenų atsekimas, patikrinimas ir analizė gali tapti košmaru. Skaičiuoklės ir pasenę procesai neleidžia parengti išsamių, savalaikių įžvalgų apie įmonės veiklą. Šiuos uždavinius vykdyti Jums padės CPM programos.

Susipažinkite su sprendimais kuriant ir optimizuojant biudžetavimo modelius: Biudžetavimas